ŹRÓDŁO NOWEJ ENERGII

Wcale nie muszę się szkolić

02-07-2015

Diana Jankowiak

biznes

3

Cykl szkolenia z energią tłumaczy - intro main

Co z tego, że robią to wszyscy pozostali! Jasne, że nie musisz. Możesz stać w miejscu i dobrze się bawić, żyć z dnia na dzień. Ale sukcesu w biznesie i własnej działalności Ci to nie przyniesie.

 
PO CO SIĘ SZKOLIĆ – Energia Tłumaczy
 
Spójrz wokół siebie, a przekonasz się, że mnóstwo ludzi albo jest w trakcie nowego szkolenia, właśnie je skończyła, albo ma je w planach na najbliższe tygodnie. Kursy, szkolenia, webinary, platformy do nauki online. Nie uciekniesz, bo szkolić możesz się teraz i zdalnie, i na żywo. Czy to oznacza, że też musisz dać się wciągnąć w ten trend?
 
Możesz go zignorować, ale najpewniej nie popchnie Cię to do przodu. Taka decyzja zatrzymuje Cię w momencie, w którym teraz jesteś. Dla tłumaczy sprawa jest z pozoru prosta – praca nad każdym kolejnym tekstem, przygotowanie do każdej następnej konferencji to rozwój sam w sobie. Właściwie nauka jest synonimem tego zawodu – co po latach niejednego tłumacza nuży. Nigdy nie dochodzimy do perfekcji, bo język i kultura wciąż rozwijają się w tempie, którego nie jesteśmy w stanie dogonić. Ale nawet tłumacz nie może i nie powinien dawać sobie spokoju ze szkoleniami, bo słownictwo, opanowanie języka (niemal) do perfekcji to jedno, a rozwój na innych płaszczyznach to drugie.
 
Ta sama zasada dotyczy jednak innych zawodów. Choć jeszcze jakiś czas temu szkolenia kojarzyły się albo z wódką i kilkudniowym kacem (tzw. integracja), albo z nudzeniem się jak mops, to już słaba wymówka. Teraz bywa inaczej – w dużych miastach można znaleźć bardzo wartościowe szkolenia, trenerów i szkoleniowców, którzy są prawdziwymi ekspertami, a cena jest niejednokrotnie dużo niższa od wartości, którą wynosimy z zajęć. Jak jest na prowincji i w mniejszych miastach – nie wiem – podejrzewam, że dalej gdzieś wykłada pan Stasio, który chce dorobić parę groszy, a szkolenie opłaca szkoła/gmina/urząd pracy i nikt za wiele z tego nie ma – poza panem Stasiem.
 
Na szczęście w erze internetu (a może internetów) miejsce, w którym żyjesz i pracujesz ma coraz mniejsze znaczenie. Możesz szkolić się online – za darmo lub płacąc za to, że ekspert uchyla przed Tobą rąbka tajemnicy i daje niezawodne narzędzia. Twój sukces zależy od tego, czy z tych narzędzi i wiedzy skorzystasz, ale szkolenie to pierwszy krok.
 
Portale społecznościowe właściwie co chwilę bombardują użytkowników propozycjami szkoleń, webinarów, darmowych lekcji i płatnych programów rozwojowych. Czy warto z nich skorzystać? Warto. Pokażę Ci aż 10 powodów, dlaczego:
 
1
2
 
Jeżeli tylko nie jesteś dusigroszem i rozumiesz, że bez inwestycji nie ma rozwoju, pakuj długopis i notatnik, i do roboty. Szkolenia na całym świecie czekają.
 
 
PS. Wygodna wersja infografik już zaraz pojawi się w sklepie – do ściągnięcia za darmo.
 
A tymczasem w sklepie (1)
 
Dla głodnych wiedzy GLOSARIUSZE SPECJALISTYCZNE francusko-polskie i angielsko-polskie dostępne w formacie PDF do pobrania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Magdalena napisał(a):

    Zgadzam się w pełni z tym, co napisałaś. Szkolenia są często bardzo wartościowe, tylko trzeba umiejętnie wybierać.