ŹRÓDŁO NOWEJ ENERGII

Jak to zrobić? Jest na to parę sposobów, o których opowiadałam w artykule nt. źródeł wiedzy o energetyce. Ale żeby Wam to ułatwić, przygotowałam specjalny mini-glosariusz.

 
Glosariusz zawiera słownictwo dotyczące charakterystyki energetycznej budynków. To ważny temat, bo już niedługo wszystkie budynki publiczne, a w kolejnych latach w ogóle całe nowe budownictwo będzie musiało posiadać świadectwa charakterystyki energetycznej. Wynika to z ustawodawstwa wspólnotowego, co oznacza, że i w tłumaczeniach takie pojęcia mogą się przydać.
 
Pobierz polsko-angielski glosariusz na temat charakterystyki energetycznej budynków:
 
Charakterystyka energetyczna budynków – glosariusz
 
Lubię tworzyć glosariusze po wykonaniu tłumaczenia, bo mam poczucie, że wtedy udaje się na dłużej zatrzymać zdobytą wiedzę. Jako tłumaczka nieustannie mam do czynienia z nowymi tematami lub też z nowymi aspektami tematów, które są mi już dobrze znane. Ale kilka lat pracy nauczyło mnie, że to, czego od razu nie zapiszę, prędzej czy później przepada. Trudno jest potem wrócić do starych dokumentów i odtworzyć wszystkie słowa i wyrażenia, których się nauczyłam. A to spora strata.
 
Ale nie ma powodu, żeby glosariusze leżały zamknięte w szufladzie, albo raczej na dysku komputera. Dlatego dzielę się z Wami glosariuszami – przydadzą się?
 
PS. Pozdrowienia z Indonezji! Zasłużony urlop trwa w najlepsze 🙂
 
Inne GLOSARIUSZE
Glosariusz Wytwarzanie energii elektrycznej
 
Trwałe naklejki na komputer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  • Jola napisał(a):

    Dziękuję za nowa publikację,pozdrawiam z życzeniami udanego wypoczynku na wyspach.