ŹRÓDŁO NOWEJ ENERGII

Słyszeliście kiedyś o marce Spanx? W Stanach to już kultowa marka bielizny modelującej wymyślona od zera przez niesamowitą kobietę, Sarę Blakely. Jej historia pokazuje, że pieniądze i doświadczenie wcale nie są warunkiem koniecznym do osiągnięcia sukcesu. Wystarczy mieć coś zupełnie innego.

W rozmowie z magazynem Forbes Blakely opowiada anegdoty o niezwykłych początkach swojego biznesu. Z artykułu wyłania się obraz tytana pracy, kobiety, która miała genialny pomysł i postanowiła wprowadzić go w życie, choćby nie wiem co. Bez środków, bez znajomości, bez biura.
 
To nie pierwsza tego typu historia. Podobnie jak Sophii Amoruso, założycielce Nasty Gal, Blakely udało się z jednego powodu – dzięki niespotykanej determinacji. Kiedy czytam wypowiedzi kobiet jak Blakely czy Amoruso, widzę, że nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko mało zdeterminowani ludzie.
 
Blakely wykorzystała prostą potrzebę wspólną dla niemal wszystkich kobiet
– pięknie wyglądać, czując się wygodnie. Proste? Być może, ale pokażcie innych, którzy też wiedzą o istnieniu takich potrzeb, a nic z tym nie robią. Spanx tak zachwycił Oprah Winfrey, że postanowiła dodać markę do innych uwzględnionych w odcinku Favorite Things. Blakely, która wtedy nie posiadała jeszcze zespołu współpracowników i pracowała dość chałupniczo, zaprosiła przyjaciół i znajomych, którzy wraz z nią przed kamerą odbyli „spotkanie”. Sprytu nie można im odmówić.
 
W połączeniu z genialną nazwą, odnoszącą się do angielskiego „spank” („dać klapsa”), prosty ale wyjątkowo skuteczny produkt zmienił Blakely z wynalazczyni we właścicielkę biznesu przynoszącego miliardowe zyski.
 
Na koniec inspirujący cytat:
“I did not have the most experience in the industry or the most money. But I cared the most.”
– Nie miałam najwięcej doświadczenia w branży ani pieniędzy. Ale to mnie najbardziej zależało”. Czy to nie jest najprostsza recepta na sukces?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Jola napisał(a):

  Zainspirowałaś mnie do poczytania o Spanx. Co do kobiet zdeterminowanych, to w zupełności się zgadzam. Motywacja i determinacja to dobry wstęp do sukcesu, jakkolwiek by on miał wyglądać. Dla mnie jesteś personifikacją determinacji nastawionej na sukces. Super temat do poczytania.

 • Fully perceive what your stance in this matter. Though I would disagree on among the finer details, I feel you probably did an superior job explaining it. Positive beats having to analysis it on my own. Thanks. Anyway, in my language, there arent a lot good source like this.
  white christian louboutin

 • Great post! Im surely sharing this with my friends! Had fun reading it indeed.
  boutique christian louboutin

 • Ralph Lauren napisał(a):

  Very interesting details you have observed, thanks for putting up.
  Ralph Lauren