ŹRÓDŁO NOWEJ ENERGII

− Wielka Brytania przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej, ceny ropy naftowej, zmiana czasu na letni i wirtualny partner w telefonie. To tylko kilka haseł pokazujących, jak ciekawe rzeczy dzieją się na świecie. Przeczytaj międzynarodowy przegląd prasy z tego tygodnia!

RYNKI ENERGII
 
To jeszcze nie koniec zawirowań na rynku ropy naftowej. Według ekspertów ceny za baryłkę surowca mogą spaść nawet do 30 dolarów. W ostatnich dniach inwestorzy mieli powody do niepokoju, ponieważ koalicja krajów arabskich pod przywództwem Arabii Saudyjskiej zorganizowała akcję zbrojną w odpowiedzi na ataki szyickich bojówek w Jemenie. Sytuacja geopolityczna na Bliskim Wschodzie ma ogromny wpływ na rynek ropy, zwłaszcza kiedy dochodzi tam do konfliktów. Eksperci liczą jednak, że do końca roku cena za baryłkę znów wzrośnie do 50 dolarów.
 
LINK DO ARTYKUŁU
 
W nocy z soboty na niedzielę przechodziliśmy na czas letni. Dlaczego? Popularna, choć często kwestionowana odpowiedź brzmi: żeby zaoszczędzić energię. Dzięki tej zmianie możemy lepiej wykorzystywać coraz dłuższy dzień. Mimo to, Francuzi nie lubią się przestawiać. Badania pokazują, że faktycznie zmiana biorytmu może niekorzystnie wpłynąć na zdrowie, powodując problemy ze snem i gorszy nastrój. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, wyniki badań są często sprzeczne. Co ciekawe, czas z letniego na zimowy i na odwrót zmieniany jest jedynie w około 70 krajach na świecie.
 
LINK DO ARTYKUŁU
 
ZMIANY KLIMATYCZNE
 
Wczoraj (31.03) zakończyło się w Paryżu 12. Międzynarodowe Forum Meteorologiczne. Wydarzenie to odbywa się co roku od 2004 r. Jego głównym tematem jest przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, a więc największe wyzwanie ludzkości. Celem Forum jest zwrócenie uwagi na stawkę, o jaką toczy się gra, a także umożliwienie specjalistom w dziedzinie spotkanie i wymianę refleksji, aby opracować lepszy program edukacji o globalnym ociepleniu. Pierwsza część wydarzenia przeznaczona była dla zwykłych obywateli, a druga wyłącznie dla naukowców specjalizujących się w temacie zmian klimatycznych i polityków.
 
LINK DO ARTYKUŁU
 
ŚRODOWISKO
 
Wielka Brytania będzie musiała odpowiadać przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej za przekroczenie dopuszczalnego poziomu emisji szkodliwego dla środowiska dwutlenku azotu w opalanej węglem elektrowni Aberthaw w Walii. Obecnie elektrownia emituje ponad dwa razy więcej toksycznego gazu niż przewiduje dyrektywa UE dotycząca emisji przemysłowych. Szacuje się, że wyziewy z elektrowni przyczyniły się do przedwczesnej śmierci 1,6 tys. osób. Ponadto, Wielka Brytania usłyszy też zarzuty dotyczące narażania zdrowia obywateli przez zaniedbania w sprawie odprowadzania ścieków. W świetle tych faktów, zapewnienia rządu, że jest „najbardziej przyjaznym środowisku rządem w historii” brzmią nieprzekonująco.
 
LINK DO ARTYKUŁU
 
Władze Meksyku ogłosiły ostatnio plan ograniczenia emisji gazów cieplarnianych, w związku z nadchodzącym szczytem klimatycznym w Paryżu. Chodzi przede wszystkim o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 51% oraz o łączne zmniejszenie emisji gazów o 22%. Meksykański minister środowiska jest świadomy, jak ambitny jest to cel, ale mimo to wierzy w jego powodzenie. Co więcej, plan przewiduje osiągnięcie celu bez pomocy finansowej czy technologicznej innych państw. Trzeba też zaznaczyć, że Meksyk jest pierwszym rynkiem wschodzącym, którego władze ogłosiły plan działania związany ze szczytem COP 21.
 
LINK DO ARTYKUŁU
 
INNOWACJE
 
Na rynku pojawiła się nowa aplikacja na telefon o wiele mówiącej nazwie „The Invisible Boyfriend”. Z założenia ma ona być pomocą dla singli zmęczonych rodzicami nieustannie próbującymi ich z kimś zeswatać czy pytaniami znajomych o ich życie miłosne. Aplikacja polega na pisaniu SMS-ów z wyimaginowanym partnerem/partnerką. Technologia nie pozwala jednak na razie na to, żeby maszyna odpisywała na nasze wiadomości, więc zajmują się tym ludzie zatrudnieni przez firmę produkującą aplikację. Nie zawsze jednak osoba po drugiej stronie może być taka, jak sobie wyobrażamy… Na razie aplikacja dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych, ale zapewne wkrótce pojawi się też po naszej stronie Atlantyku.
 
LINK DO ARTYKUŁU
 
Energetyczny przegląd prasy na blog.energiatlumaczy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 • Magdalena napisał(a):

  Niezłą pracę mają ludzie, którzy odpisują na wiadomości przesyłane przez aplikację „The Invisible Boyfriend”. Ciekawe, czy mogą sami wymyślać teksty odpowiedzi, czy mają jakieś z góry określone szablony 🙂 Swoją drogą, kto korzysta z takich aplikacji? Jeśli chodzi tylko o to, żeby przed rodzicami czy znajmomymi udać, że ma się partnera/partnerkę to wydaje mi się, że jest milion innych sposobów :-).

  • Diana Jankowiak napisał(a):

   Pewnie są sposoby na udawanie, ale czy nie prościej zdać się na aplikację? Wtedy to prawie przestaje być kłamstwem, w końcu faktycznie ktoś do nas pisze 🙂 A na poważnie, zgadzam się, że pewnie korzystają z szablonów, bo inaczej szybko wyczerpałyby im się pomysły.

   • Isabel napisał(a):

    KuleczkaCzec59bc487. Urodzic582am dwoje dzieci i wiceej juc5bc nie planujc499. Moc5bce to zabrzmi c5bale, ale mam 2 partnerc3b3w. Dla jednego z nich nie jestem jedyna. Myc59blac582am o spiralce i nie wiem, czy sic499 zdecydowac487. Bojc499 sic499 zakac5bcec584. Co mi radzicie?

  • Claudio napisał(a):

   magdalenaJa takc5bce miac582am taki przypadek jak Madzia. Zaszc582am w cic485c5bcc499 (trzecic485) majc485c wkc582adkc499 z mizdeic485. moja pani ginekolog nie usunc499c582a jej mc3b3wic485c c5bce to grozi poronieniem. W trzeim miesic485cu cic485c5bcy dostac582am potwornych bc3b3li, wystc485pic582o krwawienie, potem szpital , poronienie, i c582yc5bceczkowanie. Takc5bce jak widac487 z tej sytuacji nie ma dobrego wyjc59bcia. Powodzenia!

 • paid survey napisał(a):

  Hi there, I log on to your new stuff on a regular basis.
  Your humoristic style is awesome, keep doing what you’re doing!