ŹRÓDŁO NOWEJ ENERGII

Dobry czas dla kreatywnych

Minęło kilka dni od premiery nowego eCPDWebinars. To internetowa platforma szkoleniowa, która do tej pory działała całkiem sprawnie, choć miała dość toporny silnik i broniła się jakością szkoleń, a nie piękną stroną główną. Co się zmieniło?

 
Jakość została, dalej na platformie zyskasz dostęp do znanych w branży szkoleniowców, jak choćby Marta Stelmaszak z niezrównaną Business School for Translators czy Jonathan Downie (nie mylić z moim ulubionym Robertem Downie Jr.) i jego prelekcji o badaniach nt. tłumaczeń ustnych. O tym Jonathan opowiadał też podczas ostatniej TLC, więc Ci, których konferencja ominęła mogą teraz posłuchać Jonathana online.
 
Na eCPD zmieniło się wszystko. Oczywiście, podstawowa wartość platformy jest bez zmian, ale strona przeszła gruntowny lifting. Mamy więc nowy, przejrzysty układ strony, a oprócz tego jasny podział na rodzaje szkoleń: filmy, webinary i kursy. Widać od razu, że w lipcu i sierpniu nie ma webinarów na żywo, wakacyjna przerwa. Trochę szkoda, bo dla mnie wakacje to idealny, spokojny czas na doszkalanie, ale z drugiej strony, mogę przesunąć je na zimę.
eCPD 1
 
Dopiero co pisałam o tym, że czasem ciężko zmotywować się do pracy, gdy pogoda piękna, ciepła leniwa [link]. Dałam Ci na to całkiem sporo sposobów, ale nie ukrywam, że ja też miewam z tym problem. Za to w chwilach lenistwa i po dobrze przespanej nocy rodzą się świetne pomysły, przychodzą do głowy rozwiązania problemów.
 
Ale do meritum – oprócz webinarów na eCPD znajdziesz filmy szkoleniowe, które są względnie niedrogie. Nowy interfejs jest wyjątkowo przejrzysty i pozwala na prostą nawigację; w sekcji video po najechaniu na sekcję wyświetla się podział na kategorie, a w konkretnych kategoriach najeżdżam na film, który mnie interesuje i od razu widzę cenę, bez klikania i otwierania mnóstwa zakładek (uff!).
ecPD2
 
Nie jest idealnie, bo widać drobne niedoróbki. Zapomniałaś hasła? Strona automatycznie przekierowuje Cię na podstronę, która jest pozostałością starego systemu. Nie ma też prostej drogi do założenia konta, choć może źle to określiłam. Droga jest bardzo prosta, tylko niestandardowa. Zamiast klikać w link do rejestracji, po prostu dokonujesz pierwszego zakupu. Wprowadzasz dane i klik – konto założone.
eCPD4
 
Nawet w tej prostej czynności widać, jak dużej automatyzacji uległa strona. Mój pierwszy kurs na eCPD? Dużo, dużo maili z linkami i danymi, których trzeba było pilnować jak oczka w głowie, bo wcale nie było łatwo odzyskać je po jakimś czasie. Były też drobne trudności z fakturowaniem, handouty przychodziły mailem.
eCPD3Teraz wszystko działa supersprawnie. Mam swoje konto, tam znajduję listę zakupionych kursów i filmów, mam do nich i do materiałów stały dostęp.
 
eCPD5
Względnie mały minus, to jej zasięg regionalny, a raczej – językowy. eCPD jest tylko po angielsku, a w końcu nie wszyscy tłumacze w Polsce angielskim władają. Ale ci, którzy mogą szkolić się w tym języku dostają od zespołu eCPD niemały prezent – 3 darmowe filmy na start, czyli dobre kilka godzin szkoleń.
 
Największym plusem w nowej koncepcji jest funkcja planowania rozwoju zawodowego, CPD plan. Cała sztuka polega na tym, by z głową wydawać pieniądze na szkolenia i mieć plan tego, jakie kompetencje chcemy rozwijać, kiedy i w jaki sposób. Ale na kartce papieru wcale niełatwo to zrobić, a CPD plan pomaga rozwiązać ten problem. Wszystkie kursy, filmy, webinary, z których chcesz skorzystać w przyszłości przy pomocy kilku kliknięć trafiają na jedną listę. To proste narzędzie, dzięki które u nie będziesz musiała wielokrotnie szukać kursów, które kiedyś wpadły Ci w oko.
 
Zmiany są trudne, ale potrzebne. Ta to zmiana na lepsze, dużo, dużo lepsze.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *